PS3 | PSP

Playstation 4

  • DOMŮ
  • Playstation 3 konzole
  • Playstation 3 hry
  • Playstation 3 ovladače
  • Diskuze

Playstation 4 recenze herní konzole

Playstation 4 fotka
Playstation 4
je ve své době nej­vý­kon­něj­ší her­ní kon­zo­lí svě­ta, řádo­vě (cca 10 krát) pře­ko­ná­va­jí­cí výko­nem své­ho extrém­ně popu­lár­ní­ho před­chůd­ce Playstation 3. Sony PS4 se sice zača­lo ve svě­tě pro­dá­vat kon­cem roku 2013, ale k nám do ČR, jak už to bývá, se dosta­lo do vol­né­ho pro­de­je až začát­kem úno­ra 2014.

Zpočátku nepře­svěd­či­vé pro­dej­ní čís­la se během prv­ní­ho roku živo­ta roz­běh­ly tako­vou rych­los­tí, že již dnes (2015) je jas­né, že Playstation 4 bude nej­pro­dá­va­něj­ší her­ní kon­zo­lí od Sony všech dob (za nece­lý rok a půl exis­ten­ce PS4 se pro­da­lo přes 20 mili­o­nů kusů a to bez slev, kte­ré vždy v his­to­rii ješ­tě pro­de­je her­ních kon­zo­lí výraz­ně akcelerují).

Úspěch Playstation 4 je dán jed­nak při­mě­ře­nou cenou (cca 10.000 Kč v prv­ním roce) a na dru­hé stra­ně také sla­bou kon­ku­ren­cí — kon­ku­renč­ní XBox One táh­nou k zemi někte­rá chyb­ná roz­hod­nu­tí v Microsoftu a jeho před­chůd­ce Playstation 3 má i ve svém důcho­do­vém věku pří­liš vyso­kou pro­dej­ní cenu, kte­rá spous­tu zájem­ců o her­ní kon­zo­le pře­svěd­čí k tomu při­pla­tit si něko­lik málo tisí­co­vek a jít radě­ji do moder­ní­ho svě­ta Playstation 4.

 

Co má Playstation 4 pod kapotou?


Playstation 4
sdí­lí se svý­mi před­chůd­ci stej­né jmé­no, ale opět je zce­la nekom­pa­ti­bil­ní s hra­mi pro dří­věj­ší mode­ly (PS1-PS3). To je dáno tím, že Sony upus­ti­la od ambi­ci­óz­ní­ho hard­ware před­cho­zí gene­ra­ce PS3 zalo­že­ném na super­pro­ce­so­ru Cell a posluš­ně se zařa­di­la do main­stre­a­mu dneš­ní doby a posta­vi­la Playstation 4 na stan­dard­ním hard­ware s x86 kom­pa­ti­bil­ním níz­kopří­ko­no­vým pro­ce­so­rem AMD Jaguar s tak­tem 1,6 GHz. Ten ve ver­zi pro Playstation 4 dis­po­nu­je 8 výpo­čet­ní­mi jádry (pro hry je dostup­ných jen 6 jader, zbý­va­jí­cí dvě má rezer­vo­va­né PS4 sys­tém) a inte­gro­va­nou gra­fi­kou s výko­nem až 1,8 TFLOPs. Operační pamě­tí v PS4 je 8GB GDDR5 (rych­lej­ší než v XBox One). Důvodem níz­ké­ho tak­tu hlav­ní­ho pro­ce­so­ru v PS4 je pre­fe­ro­vá­ní níz­ké spo­tře­by elektři­ny před špič­ko­vým výpo­čet­ním výko­nem. PS4 tak při hra­ní her má spo­tře­bu oko­lo 130W, což je v porov­ná­ní s výkon­ným stol­ním PC sku­teč­ně níz­ká hodnota.

Samozřejmostí je v PS4 blue ray mecha­ni­ka, kte­rá má opro­ti PS3 něko­li­ka­ná­sob­ně zvý­še­nou pře­no­so­vou rych­lost. Teoreticky pod­po­ru­je až 16 vrst­vé blue ray dis­ky s kapa­ci­tou 400 GB. V pra­xi jsou zatím vyu­ží­va­né jen běž­né 50 GB média, nicmé­ně i to je obrov­ská výho­da u first par­ty her jako je např. Grand Theft Auto 5. Tato hra ve ver­zi pro PS4 je na jedi­ném blue ray dis­ku, zatím­co jeho PC ver­ze je dis­tri­bu­o­vá­na na 7 DVD dis­cích, což zna­me­ná při insta­la­ci PC ver­ze sluš­nou “dis­ko­té­ku” 🙂

Playstation 4

Co se týče inter­ní­ho pev­né­ho dis­ku v Playstation 4, v Sony zvo­li­li jako mini­mál­ní kapa­ci­tu 500 GB. Vzhledem k tomu, že sys­tém PS4 si alo­ku­je cca 20 pro­cent vol­né kapa­ci­ty pev­né­ho dis­ku, tak uži­va­te­li zby­de jen o něco málo přes 400 GB pro insta­la­ci PS4 her. Pro pří­le­ži­tost­né hrá­če je základ­ní 500 GB pev­ný disk zce­la posta­ču­jí­cí, ale v pří­pa­dě že hra­je­te nároč­né exklu­ziv­ní hry, kte­ré běž­ně zabí­ra­jí 40–50 GB mís­ta na HDD, potom již po 10 nain­sta­lo­va­ných hrách zjis­tí­te, že 500 GB disk bude tře­ba nahra­dit větším.

Harddisk v Playstation 4

Naštěstí je v PS4 pou­žit běž­ný 2,5″ SATA disk, tak­že není poz­dě­ji pro­blém kou­pit vět­ší har­d­disk pro Playstation 4. Ti nej­ná­roč­něj­ší hrá­či ho mohou vymě­nit za SSD disk, kte­rý zkrá­tí nahrá­va­cí časy her, nicmé­ně vzhle­dem k ceně SSD dis­ků s kapa­ci­tou 500 GB je to oprav­du jen pro ty co nehle­dí na peníze. 

Nutno dodat, že zde má navrch kon­ku­renč­ní XBox One, kte­rý na roz­díl od PS4 umož­ňu­je insta­lo­vat hry i na exter­ní USB dis­ky (s pod­mín­kou že jde o USB 3 disk), tak­že roz­ší­ře­ní kapa­ci­ty dis­ku je mno­hem jed­no­duš­ší — nemu­sí se vymě­ňo­vat inter­ní disk, sta­čí při­po­jit káb­lí­kem dal­ší USB disk a jede se. Snad Sony změ­ní časem názor a při­dá do někte­ré budou­cí aktu­a­li­za­ce fir­m­ware i mož­nost insta­la­ce her na exter­ní disky.

Aktualizace: Ano sony nako­nec názor změ­ni­lo a do jed­né z poz­děj­ších aktu­a­li­za­cí PS4 OS při­da­lo pod­po­ru insta­la­ce a spouš­tě­ní PS4 her z exter­ních har­d­dis­ků!

Další hard­wa­ro­vé para­me­t­ry, kte­ré by poten­ci­ál­ní zájem­ce moh­li zají­mat jsou více méně stan­dard­ní a ničím nepře­kva­pí. Playstation 4 dis­po­nu­je bez­drá­to­vým wifi (802.11b/g/n), blu­e­to­o­th 2.1, ether­net síťo­vým roz­hra­ním, dvě­ma USB 3.0 konek­to­ry, optic­kým audio výstu­pem, spe­ci­a­li­zo­va­ným AUX konek­to­rem pro při­po­je­ní PS4 kame­ry a HDMI výstu­pem pro při­po­je­ní k TV.
Příjemnou hard­wa­ro­vou vychy­táv­kou je pří­tom­nost dru­hé­ho níz­ko­od­bě­ro­vé­ho ARM pro­ce­so­ru s 256 MB DDR3 pamě­ti, kte­ré umož­ňu­jí Playstation 4 i v reži­mu spán­ku (suspend mode) vyko­ná­vat urči­té funk­ce jako je dobí­je­ní bez­drá­to­vé­ho ovla­da­če, či sta­ho­vá­ní aktu­a­li­za­cí z inter­ne­tu a to při mini­mál­ním odbě­ru prou­du (spo­tře­ba cca 8W).

Playstation 4 ke staré TV nepřipojíte!


Pokud jste pozor­ně pře­čet­li před­cho­zí řád­ky, mož­ná vás udi­vi­lo, že se nezmi­ňu­je­me o ana­lo­go­vém video výstu­pu. Ten PS4 sku­teč­ně nemá. Pro při­po­je­ní k TV na Playstation 4 slou­ží jen a pou­ze HDMI konek­tor. Tedy PS4 při­po­jí­te jen k novým TV s HDMI konek­to­rem. Ostatně pou­ží­vat tuto našla­pa­nou her­ní maši­nu na sta­rých CRT TV bez HD roz­li­še­ní by bylo hod­ně stu­pid­ní vyha­zo­vá­ní peněz. Nativním roz­li­še­ním Playstation 4 je full HD 1920x1080 bodů, ovšem žád­ný pro­blém není ani při­po­je­ní k výpro­dejo­vým zasta­ra­lým TV s roz­li­še­ní HD rea­dy. Grafika na nich vypa­dá stá­le cel­kem dob­ře (samo­zřej­mě v pří­pa­dě uhlo­pří­ček nepře­vy­šu­jích 32″).

Playstation 4 připojení k TV

Pro hra­ní her v ultra HD (4K) roz­li­še­ní si bude­me muset počkat až na nový Playstation 5, pro­to­že sou­čas­ná tech­no­lo­gie neu­mož­ňu­je ply­nu­lé hra­ní v tom­to gigan­tic­kém roz­li­še­ní. Ačkoliv Sony od začát­ku sli­bo­va­la, že na PS4 bude mož­né ale­spoň pře­hrá­vat videa ve 4K roz­li­še­ní, tak tuto funkč­nost dosud PS4 nezís­ka­la a pod­le mého názo­ru bez změn v hard­ware (že by nová Slim ver­ze?) ani nezíská.

Sexy černá krabice?!


Když byly odha­le­ny prv­ní sku­teč­né foto­gra­fie Playstation 4, spous­ta z nás si řek­la, “hm to je ale hnus­ná čer­ná kra­bi­ce”. A ani dal­ší fot­ky dojem nespra­vi­ly. Ve sku­teč­nos­ti je Playstation 4 mno­hem ele­gant­něj­ší než by se moh­lo zdát, je pros­tě jen málo fotogenická.

Ve srov­ná­ní s kon­ku­renč­ním XBox One vyhrá­vá i v desig­nu. Je vidi­tel­ně men­ší a o cca 0,5 kg leh­čí a to přes­to, že se japon­cům poda­ři­lo napá­je­cí zdroj vměst­nat dovnitř kon­zo­le, na roz­díl od XBox One, kde je napá­je­ní řeše­no stá­le jako exter­ní “cih­la”. Je to až s podi­vem, když vez­me­me v úva­hu, že po hard­wa­ro­vé strán­ce jsou oba her­ní kon­ku­ren­ti téměř totožní.Playstation 4 a XBox One
Samozřejmě netr­pě­li­vě oče­ká­vá­me moder­ni­zo­va­nou Playstation 4 Slim, kte­rá na sebe jis­tě nene­chá dlou­ho čekat a jak je již dob­rým zvy­kem (kro­mě sní­že­ní výrob­ních nákla­dů pro výrob­ce) při­ne­se zmen­še­ný a odleh­če­ný design, kte­rý bude jis­tě atrak­tiv­něj­ší než prv­ní model.

Dualshock 4 jedna z hlavních zbraní Playstation 4.


Tak jako u před­cho­zích inkar­na­cí je i na PS4 vel­mi sil­nou strán­kou her­ní ovla­dač (lehce tva­ro­vě pozmě­ně­ný), kte­rý dosta­ne­te při kou­pě kon­zo­le. Pod “neče­ka­ným” názvem Dualshock 4 se skrý­vá bez­drá­to­vý (blu­e­to­o­th) ovla­dač s inte­gro­va­ným dobí­je­cím aku­mu­lá­to­rem (dobí­je­ní pro­bí­há přes při­po­ji­tel­ný micro usb káb­lík z PS4 kon­zo­le) a plnou výba­vou akce­le­ro­me­t­rů a gyro­sko­pů. Vibrační ode­zva s měni­tel­nou inten­zi­tou je už samo­zřej­mos­tí. Novinkou je pří­tom­nost tou­ch­pa­du (pro emu­la­ci myši a to včet­ně detek­ce pro­kli­ku) na hor­ní stra­ně ovla­da­če a svě­tel­ná liš­ta, kte­rá pomo­cí růz­ných barev iden­ti­fi­ku­je kon­krét­ní­ho hrá­če při hře více lidí na jed­né kon­zo­li s při­po­je­nou PS4 kame­rou. Další její vyu­ži­tí je na bed­rech vývo­já­řů — např. může změ­nou bar­vy svět­la indi­ko­vat sní­že­ný stav “zdra­ví” ve hře.

Pro hra­ní pohy­bem ovlá­da­ných her je tře­ba dokou­pit zmi­ňo­va­nou PS4 kame­ru a Playstation Move ovla­da­če, již dob­ře zná­mé z Playstation 3. Dualshock 4 lze s urči­tým ome­ze­ním pou­žít i na Playstation 3 a PC (pomo­cí SW, kte­rý emu­lu­je XBox 360 ovla­dač). Pochopitelně to se týká jen základ­ní funkč­nos­ti, niko­liv exklu­ziv­ních Sony novi­nek jako je DS4 tou­ch­pad či svě­tel­ná liš­ta pro pohy­bo­vé ovládání.

Na ovla­da­či Dualshock 4 najde­te také výstup pro při­po­je­ní slu­chá­tek. Integrován do ovla­da­če je nově mik­ro­fon a mono reproduktor.
Abych neza­po­mněl k dří­ve zmí­ně­né­mu tou­ch­pa­du na Dualshock 4 ovla­da­či je tře­ba dodat, že jeho vyu­ži­tí bude zále­žet indi­vi­du­ál­ně na kaž­dé hře. Takže je mož­né, že nako­nec nebu­de v hrách ani moc vyu­ží­ván. Jako prak­tič­těj­ší než her­ní uži­tí se jeví jeho emu­la­ce myši — roz­li­še­ní tou­ch­pa­du je 1920x943 bodů s detek­cí dvou bodů doty­ku najednou.

Sony Dualshock 4Najednou lze k Playstation 4 při­po­jit až čty­ři ovla­da­če Sony Dualshock 4. Výdrž nabí­je­cí­ho aku­mu­lá­to­ru v ovla­da­či je cca 8 hodin hra­ní, což je zna­tel­ně méně než u jeho star­ší­ho sou­ro­zen­ce Dualshocku 3. Doba nabi­tí úpl­ně vybi­té­ho ovla­da­če z PS4 kon­zo­le je zhru­ba 2 hodi­ny. A prá­vě výdrž aku­mu­lá­to­ru je tím, co zabrá­ni­lo Dualshocku 4 pyš­nit se titu­lem nej­lep­ší­ho her­ní­ho ovla­da­če svě­ta. Toto ozna­če­ní tak drží kon­ku­renč­ní game­pad na XBox One, kte­rý sice nemá stan­dard­ně dobí­je­cí aku­mu­lá­tor, ale to mu nebrá­ní v tom stát se krá­lem her­ních ovla­da­čů. Naopak svo­bo­da roz­ho­do­vá­ní, zda si kou­pím kva­lit­ní lithi­o­vé tuž­ko­vé bate­rie, nebo zda si poří­dím dobí­je­cí bate­ri­o­vý pack je plu­sem na stra­ně XBox One. A to pře­de­vším pro to, že dobí­je­cí aku­mu­lá­tor Dualshocku 4 není výměn­ný a když se s ním něco sta­ne, zna­me­ná to v lep­ším pří­pa­dě to, že z váš DS4 bude muset být stá­le při­po­jen ke kon­zo­li káb­lí­kem, v hor­ším potře­ba kou­pit nový ovladač.

Systém PS4


Playstation 4 běží na ope­rač­ním sys­té­mu vychá­ze­jím z FreeBSD, ale to vás moc zají­mat nemu­sí, pro­to­že na roz­díl od prv­ních mode­lů Playstation 3, ten­to sys­tém není dostup­ný uži­va­te­lům k vol­né­mu uži­tí. Jako uži­va­te­lé se dosta­ne­te do kon­tak­tu jen s gra­fic­kou nád­stav­bou, kte­rá plně zapa­dá do desig­nu jiných výrob­ků od Sony jako byl dří­věj­ší Playstation 3 nebo PS Vita.

Internetové při­po­je­ní k Playstation 4 sice není potře­ba, ale je vel­mi dopo­ru­če­no sta­ho­vá­ní aktu­a­li­za­cí z inter­ne­tu a to nejen sys­té­mu, ale i her. Trendem doby je totiž vydá­vat hry v ne zce­la dokon­če­ném sta­vu, kdy se před­po­klá­dá, že v době vydá­ní si čer­s­tvý maji­tel hry na blue ray dis­ku ihned po insta­la­ci hry samot­né stáh­ne z inter­ne­tu oprav­ný balí­ček opra­vu­jí­cí ne zce­la funkč­ní kód, kte­rý byl na disk “vyli­so­ván” před mno­ha týdny.

Online mul­tipla­yer je na Playstation 4 pla­ce­ný. Takže, tak jak je tomu zvy­kem u kon­ku­renč­ních XBox kon­zo­lí, bude­te si muset zapla­tit před­plat­né (služ­ba Playstation Plus), abys­te si moh­li zahrát přes inter­net s přá­te­li. Naštěstí nejde o žád­né horent­ní sumy — při před­pla­ce­ní na jeden rok vás PS Plus při­jde na cca 100 Kč měsíč­ně. Vezmete-li v úva­hu, že kaž­dý měsíc vám tato služ­ba nabíd­ne ke sta­že­ní dvě plné kva­lit­ní hry na Playstation 4 zdar­ma, jde o super výhod­nou nabídku.

Pro onli­ne hra­ní se tak jako na ostat­ních Sony kon­zo­lích vyu­ží­vá účet na Playstation Network, kde si kaž­dý uži­va­tel může zalo­žit jed­nu či více iden­tit, se kte­rý­mi pak může hrát onli­ne. Kupování PS4 onli­ne je mož­né přes sta­rý dob­rý Playstation Store, v němž najdou své hry i maji­te­lé Sony PSP, Playstation Vita a Playstation 3. Za digi­tál­ní down­lo­ad her či jiné­ho pla­ce­né­ho obsa­hu (roz­ši­řu­jí­cí her­ní DLC balíč­ky atd.) může­te pla­tit pří­mo pla­teb­ní kar­tou nebo dát před­nost bez­peč­něj­ší­mu způ­so­bu — dobi­tí účtu před­pla­ce­ný kar­ta­mi (Playstation Network Cards).

Hry bez regionálního omezení


Playstation 4 hry
nema­jí regi­o­nál­ní ome­ze­ní, tak­že PS4 hra zakou­pe­ná kde­ko­liv na svě­tě pobě­ží i na vaší “evrop­ské” PS4 kon­zo­li. Díky tomu, že Playstation 4 je posta­ve­na na zce­la odliš­né HW tech­no­lo­gii než před­cho­zí Playstation 3, nelze star­ší PS3 hry na Playstation 4 spus­tit. Dřívější super­pro­ce­sor Cell pou­ži­tý v PS3 je nato­lik uni­kát­ní, že sou­čas­ný hard­ware nemá dosta­teč­ný výkon pro jeho soft­wa­ro­vou emu­la­ci v reál­ném čase.

Sony sice spus­ti­la onli­ne stre­mo­va­cí služ­bu Gaikai, kte­rá umož­ňu­je při­po­je­ním ke spe­ci­ál­ním ser­ve­rům hrát PS3 hry i na PS4 (hry běží na ser­ve­ru u Sony a přes vyso­ko­rych­lost­ní inter­net se jen vymě­ňu­jí audio/video data), ale osob­ně nechá­pu proč bych měl zno­vu pla­tit (ano, hru musí­te zno­vu zakou­pit onli­ne) za to abych mohl hrát něja­kou sta­rou PS3 hru na super­mo­der­ní maši­ně jakou je Playstation 4.

PS4 hryZměnou na Playstation 4, opro­ti dosa­vad­ním zvyk­los­tem u her­ních kon­zo­lí od Sony, je povin­ná insta­la­ce her na har­d­disk. Instalace first par­ty PS4 her čas­to zabí­rá i více než 40 GB, naštěs­tí ale není nut­né čekat až se celá hra nain­sta­lu­je, ale je mož­né hru hrát již po něko­li­ka minu­tách, zatím­co insta­la­ce zbý­va­jí­cích her­ních dat pro­bí­há na poza­dí. Použití této chyt­ré tech­no­lo­gie je vel­kou výho­dou pro­ti PC hrám, kdy u nej­ná­roč­něj­ších titu­lů jako je tře­ba GTA 5 musí­te nej­pr­ve celou hru nain­sta­lo­vat (cca 65 GB) a tepr­ve až po té hrát. U zmi­ňo­va­né­ho gété­áč­ka, kte­ré je v PC ver­zi dodá­vá­no na 7 DVD dis­cích tak insta­la­ce trvá i více než dvě hodi­ny, během nichž musí­te být ve stře­hu a na výzvu postup­ně vklá­dat do mecha­ni­ky jeden insta­lač­ní DVD disk za dru­hým. Do Playstation 4 opro­ti tomu vlo­ží­te jedi­ný vel­ko­ka­pa­cit­ní blue ray disk s hrou a za něko­lik minut může­te GTA 5 hrát a nesta­rá­te se vůbec o to, že na poza­dí pro­bí­há insta­la­ce desí­tek giga­by­tů dat.

Další pří­jem­nou vlast­nos­tí, kte­rou se PS4 pyš­ní je uve­de­ní kon­zo­le do suspend reži­mu, kdy roz­hra­nou hru jed­no­du­še “uspí­te” a při oži­ve­ní kon­zo­le hra pokra­ču­je přes­ně tam kde jste skon­či­li bez nut­nos­ti její­ho nové­ho spouš­tě­ní a nahrá­vá­ní pozic.

Playstation 4 má nece­lý rok a půl po zahá­je­ní pro­dejů vel­mi sluš­ně našlápnu­to, pro­dá­vá se výraz­ně rych­le­ji, než její vele­po­pu­lár­ní před­chůd­ce Playstation 3 a pokud Sony zajis­tí dosta­tek exklu­ziv­ních her, jako je např. famóz­ní akč­ní RPG Bloodborne, kte­ré si jin­de než na PS4 neza­hra­je­te, potom půjde jas­ně o nej­ú­spěš­něj­ší “vel­kou” her­ní kon­zo­li všech dob.

Jejím přímým kon­ku­ren­tem je hard­wa­ro­vě podob­ný XBox One, kte­rý ale nena­bí­zí kro­mě pohy­bo­vé­ho ovlá­dá­ní Kinect 2 nic navíc (a to je zatím vel­mi sla­bě pod­po­ro­vá­no ze stra­ny Microsoftu). Hry pro XBox One ve srov­ná­ní s PS4 hra­mi trpí lehce sní­že­ným výko­nem, kte­rý se odrá­ží ve sku­teč­nos­ti, kdy mul­tiplat­form­ní ver­ze her běží na PS4 ve full HD, zatím­co na XBox One stej­ná hra běží ve sní­že­ném roz­li­še­ní oko­lo 900 řád­ků. Dlužno dodat, že běž­ný nezku­še­ný hráč ten­to roz­díl v gra­fi­ce postřeh­ne jen když má obě her­ní maši­ny ved­le sebe pro pří­mé srovnání.

Kde koupit Playstation 4?


Pokud se roz­hod­ne­te poří­dit si sou­čas­nou nej­vý­kon­něj­ší her­ní kon­zo­li svě­ta, potom urči­tě dopo­ru­ču­ji spe­ci­a­li­zo­va­ný her­ní obchod a niko­liv běž­né elek­tro či vel­ké­ho uni­ver­zál­ní­ho pro­dej­ce jako je ten se zele­ným ufo­nem. Důvodem jsou mno­hem výhod­něj­ší ceny u spe­ci­a­li­zo­va­né­ho pro­dej­ce, kte­rý kon­zo­le naku­pu­je v bundle a díky roz­pro­dá­ní těch­to bundlů může­te u něho poří­dit samot­ný Playstation 4 až o 1000 Kč lev­ně­ji než u vel­kých nespe­ci­a­li­zo­va­ných e‑shopů, o kamen­ných obcho­dech ani nemluvě.

Pro nákup her­ní kon­zo­le Sony Playstation 4 dopo­ru­ču­ji oblí­be­ný her­ní e‑shop Prodejher.cz nebo spe­ci­ál­ku Playstation4hry.cz, kde si kro­mě samot­ných her­ních kon­zo­lí může­te hned vybrat z vel­ké­ho množ­ství PS4 her a her­ní­ho příslušenství.

 

Aktualizace: Playstation 4 se časem dočkal i zmen­še­né, stej­ně výkon­né ver­ze Playstation 4 Slim a dokon­ce i půl­ge­ne­rač­ní­ho upgra­de pod názvem Playstation 4 PRO (moh­li bychom to nazvat jako Playstation 4+1/2), kte­rý při­ne­sl razant­ní zvý­še­ní výko­nu gra­fi­ky, jež na PS4 sta­čí na hra­ní ve full-hd roz­li­še­ní, ale pro 4K ultra-hd gra­fi­ku už pře­ce jen nemě­la tolik výko­nu, kolik by bylo potře­ba pro hra­ní bez výraz­něj­ší­ho sni­žo­vá­ní sním­ko­vé frek­ven­ce v nároč­ných her­ních scé­nách u moder­ních her.

4.5.2015 | autor: admin | Číst více…
Komentáře: 2

2 komentářů k “Playstation 4 recenze herní konzole”

  1. Martin napsal:
    9.3.2017 (22:30)

    Jak dlou­ho muzu necha­vat ps4 v rest mode

    Odpovědět
    • admin napsal:
      9.3.2017 (22:35)

      jak dlou­ho chce­te, jen to zby­teč­ně “žere” elekřinu

      Odpovědět

Napsat komentář

Odpověď na komentář zrušíte zde.

PRODEJHER.cz na Facebooku

Co říkáte na Playstation 4 ?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Když dochází místo na PS4 řešením je výměna interního HDD za větší nebo pořízení externího harddisku

Co dělat, když dochází místo na PS4
- výměna interního HDD za větší
- pořízení externího PS4 harddisku

V jakém e-shopu nakoupit Sony PS4 ?

  • Playstation 4 PS4 konzole
  • Hry na Playstation 4 v češtině
  • PS4 ovladače na Playstation 4
  • PS4 herní příslušenství na Playstation 4

Spolupracujeme

  • Playstation 4 e-shop
  • populární e-shop Prodejher.cz

Sitemap - mapa stránky